Антоніми до слова Благородство

Антоніми до слова Благородство

Подібні по значенню до слова Благородство

Приклади використання слова Благородство

Іван Петрович знав криводушність міністра і розумів, що саме такі люди добувають кар' єру не своїм благородством і розумом, а умінням пристосовуватися.

Пільгук Іван, Грозовий ранок

Шепер поцілував полу Ібрагімового доломана, так ніби мав у перед собою самого султана, але великий візир сприйняв те як належне і повів мову про свою необмежену владу в цій державі, про всемогуття османського війська і про благородство турків.

Загребельний Павло, Роксолана

Не героїзм, не благородство і не підступність, а тільки відчай штовхав її на змову проти султана.

Загребельний Павло, Роксолана

Рух зоряних тіл, обертання землі, течія рік, шум лісів, гамір натовпів, народження і вмирання, геній і ницість, благородство й підступність — хіба це не час і не саме життя?

Загребельний Павло, Роксолана

Символ уявлень про світ: сходження внизу вгору, розділення на висоту й пониження, хто піднявся, той уже не повинен опускатися, бруд унизу, нагорі світло, чистота, благородство.

Загребельний Павло, Євпраксія

Благородством буде дати, Взяти — то ж уже ганьба.

Барка Педро, Життя -це сон

Думав я, що побачу темряву і глупоту, а зустрівся з благородним прозрінням осліплених богатирів; думав я, що зустрінуся з озлобленням до мене, турка, а побачив високе благородство, пошану до розуму, ненависть до кайданів.

Іваничук Роман, Мальви

Свої слова про благородство забираю назад, але страусова політика лишається в силі.

Лем Станіслав, Соляріс

Ще більший вогонь охопив маршала, бо він відчув благородство жінки.

Буль П'єр, Чотири шаблі

Його дивувала ніжність їхніх голосів, простота й благородство в усій їхній поведінці; він відчував потребу очистити свою уяву від вульгарних манер, гидких вчинків і думок, серед яких змушений був існувати у Вер' єрі.

Стендаль, Червоне і чорне