Антоніми до слова Боронитися

Антоніми до слова Боронитися

Подібні по значенню до слова Боронитися

Приклади використання слова Боронитися

— відповідав в моїй душі якийсь голос, і він рвався мені на уста, щоби станути в обороні того, що був в тій хвилі далеко і не міг сам боронитися; однак цей голос застряг мені в горлі, і я усміхнулася злобно.

Кобилянська Ольга, Царівна

Так якась півтисяча захисників Белграда, відрізана від усього світу, полишена всім світом, мала боронитися від всемогутньої сили султанської.

Загребельний Павло, Роксолана

— Белград викинув білий прапор на знак здачі, а тоді знов став боронитися.

Загребельний Павло, Роксолана

Євпраксія, зайнята важкою книгою, ніяк не могла вивільнитися, щоб оборонитися, він розпанахав на ній сорочку, сичав ляскучо в обличчя : — Поставлю такою, як у день народин !

Загребельний Павло, Євпраксія

Якщо нині й забираємо голос, то не тому, щоб боронитися чи протестувати проти нападів.

Мірчук Петро, Нарис історії ОУН. Том 1

Тому що земні істоти з першого дня створення поспішають озброїтися іклами, кігтями, отруйними залозами — рвати, гризти, боронитися !

Прашкевіч Геннадій, Розграбоване диво

Будемо боронитися, незалежно від того, готові ми чи ні , — рішуче відповів Левасер.

Сабатіні Рафаель, Одіссея капітана Блада

Мазепа вже тоді вмів чарувати людей; аж до пізньої старості зберіг тайну привабливості; королі, князі, жіноцтво, вояки, козаки, а навіть духовні не вміли боронитися перед його дивною силою полонювати серця.

Мартель Рене, Іван Мазепа

Була необхідність повсякчас боронитися від татарви, від шляхоцьких взаємних наїздів, а часто й від жовнірських шайок, найманців із чужих країв, що розповзалися повсюдно, немов саранча.

Федорів Роман, Єрусалим на горах

Він мав рацію, я поспішив похвалитися повною незалежністю від світу; він легко поклав мене на лопатки, і я не пробував навіть боронитися.

Федорів Роман, Єрусалим на горах