Антоніми до слова Довільний

Антоніми до слова Довільний

Подібні по значенню до слова Довільний

Приклади використання слова Довільний

Звісно, він може імітувати довільний емоційний стан не внаслідок якоїсь акторської гри, але, як він сам стверджує, тому, що симулювання почуттів полегшує формування висловлювань, які точніше влучають в адресатів.

Лем Станіслав, Голем XIV

Довільний з вищенаведених симптомів можна знайти в кожнім суспільстві, але в сучасному індустріальному суспільстві вони присутні у величезному масштабі.

Качинський Теодор, Маніфест Унабомбера

Виробництво характеризувалося значущим розривом поміж суто виробництвом і споживанням, яке мало відносно довільний і автономний характер.

Бодріяр Жан, Символічний обмін і смерть

Цей результат був не дуже задовільний: відстань мало перевищувала довжину корабля: значить, не дуже тут розвернешся.

Мавр Янка, Амок

Єврейське питання торкається не одних тільки усім відомих сторін життя, як панування у фінансах і торгівлі, захоплення політичної влади, монополізацію всіх предметів необхідних для життя і довільний вплив на американську пресу.

Форд Генрі, Міжнародне єврейство

Мабуть, найважливіша з цих функцій — це задовільний розв’язок проблеми особистого забуття.

Сміт Ентоні, Національна ідентичність

Бо той, згідно з законами «сімматрії», багато в чому незадовільний , — намагаючись скаламбурити, Канае сьорбнув чаю і поклав конверт з верстками в портфель.

Такехіко Фукунага, Острів смерті

— Авжеж … Чи не могли б ви вмовитись таким чином, що коли хтось питатиме про мене по телефону, у шпиталі відповідатимуть «стан задовільний» і «одужує», але ні в якому разі не будуть згадувати, що я пішов?

Френсіс Дік, У пастці

Щоправда, писали ветеринарні лікарі у своєму висновку, Бой молодий, дужий пес, і загальний стан у нього задовільний.

Валее Пер, Замкнена кімната

Відчувши натхнення, гідне Остапа Бендера, він розпочав розмову про вкрай незадовільний стан пожежних гідрантів, вогнегасників і відсутність схем для евакуації під час пожежі у приміщенні.

Сорока Юрій, Арахнофобія