Антоніми до слова Дорікати

Антоніми до слова Дорікати

Приклади використання слова Дорікати

Щоправда, героями їм стати не вдалося, вони зробили менше, ніж могли, але ж ніхто не буде дорікати їм, що вони сиділи склавши руки.

Загребельний Павло, Дума про невмирущого

Коли Шишман сказав сестрі про свій намір, вона не стала дорікати своєму зрадливому братові, тільки зітхнула й тихо промовила: «Коли це твоя і божа воля, то хай буде так».

Загребельний Павло, Роксолана

Забрано тисячі люду, виведено всю худобу, пограбовано збіжжя, нічого не лишилося там, де ступив татарський кінь, валіде ждала, коли Хуррем побіжить до султана, плакатиме, клястиме й дорікатиме, а та затялася — і нікому нічого.

Загребельний Павло, Роксолана

Вона підійшла, як і передоднем, до крайлісу і гукнула мене й стала дорікати, чому я не заберуся з Ґредену, а коли побачила, що я затявся на своєму, почала прискіпливо допитуватись, яким чином мене сюди занесло.

Стівенсон Роберт, Будинок на дюнах

Просто світ перед маленькими людьми багато завинив, і кожний бере на себе сміливість багато йому дорікати.

Андріяшик Роман, Люди зі страху

Адже жирафиній довжелезній шиї хіба що маленький хвостик на протилежному кінці тулуба може дорікати у зреченні.

Каснер Рудольф, Притчі

Він непокоїв вас, вага Розум, ваш дух, він дивував і вражав вас більше, ніж плоть, якій ви могли дорікати лише за ефемерність, за нетривалість, тлінність.

Лем Станіслав, Голем XIV

По рокові такої чинности, я вже почав міркувати про власні дороги, плянував власне підприємство, Сенишинові це не конче смакувало, він почав дорікати, скаржитись, не хотів мене відпустити.

Самчук Улас, На твердій землі

Він міг би сидіти і спереду, біля батька, потім він туди й пересяде, але поки що йому тут цікавіше, він може краще все бачити, може вертітись, обертатись, соватись, і ніхто не буде йому дорікати.

Самчук Улас, Волинь

То ж не гоже дорікати їм за те, що вони вигадали якусь нову латину, адже старої латини в Європі ніхто вже не знав.

Еко Умберто, Ім'я Рози