Антоніми до слова Діяльний

Антоніми до слова Діяльний

Подібні по значенню до слова Діяльний

Приклади використання слова Діяльний

Він усе сказав своєю «Пересторогою», яка закликала русинське поспільство менше дбати про спасіння своєї душі, більше — про діяльний захист перед католицтвом.

Іваничук Роман, Манускрипт з вулиці Руської

За півроку самодіяльний творчий колектив був створений.

Шаповал Іван, В пошуках скарбів

У «Гамлеті» виникає цілком незвичайна для тогочасної літератури ситуація, «де діяльний за натурою герой тому не здійснює очікуваного вчинку, що добре знає свій світ.

Шекспір Вільям, Гамлет, принц датський

Розум міс Офелія мала ясний, гострий і діяльний, добре зналася на історії та англійській класичній літературі і в межах свого неширокого виднокругу судила про все вельми мудро.

Бічер-Стоу Гаррієт, Хатина дядка Тома

І хоч він став тепер доброчесний, тверезий та діяльний обиватель і годі було закинути йому щось неподобне, проте деякі надто ревні одновірці вважали, що йому ще бракує правдивої сумирності.

Бічер-Стоу Гаррієт, Хатина дядка Тома

Правду сказати, хоч вона, як цілком слушно зауважив її чоловік, була жінка, проте розум мала ясний та діяльний, а твердістю вдачі з усіх поглядів переважала самого містера Шелбі.

Бічер-Стоу Гаррієт, Хатина дядка Тома

Але в бажанні побудувати свій дім теж є щось гарне, і коли діяльний, шанолюбний юнак має вибір або зручно й покірно осісти в готовому гнізді, або побудувати собі зовсім нове, то його можна цілком зрозуміти, якщо він захоче будувати.

Гессе Герман, Гра в бісер

До останнього свого дня — а померла вона у віці сімдесяти чотирьох років — волосся її було все так само сталево-сиве, як у людини, що веде діяльний спо сіб життя.

Фолкнер Вільям, Троянда для Емілі

Мудрий нікуди не їздить — але все знає, не дивиться — але все називає, зовні бездіяльний — але всього досягає.

Лі Ер, Дао-Де-Цзін

Незабаром після події з браслетом дуже діяльний молодий лорд почав залицятися до місіс Гарднер.

Крупкат Гюнтер, Корабель приречених