Антоніми до слова Екстраверт
Приклади використання слова Екстраверт
Вражала відразу декількома речами: патологічною екстравертованістю, хворобливою сенсорною нестримністю, а ще — професійністю віртуозного і віртуального графічного почерку та непрофесійним, але напрочуд свіжим і оригінальним поетичним письмом.
Навпаки — здається, що саме в цій гастрономічній імпульсивності, в цій кулінарно-туристичній екстравертованості демонструє наша нація свою душевну делікатність, незахищеність і вразливість.
Екстраверт (від латинського «екстра» − назовні, поза і «верто» − повертаю, звертаю) − це людина, у якої відчуття, інтереси, почуття на зовні набагато більше, ніж на собі.
Можливо, навіть центральний людський тип, навіть більш масовий, ніж екстраверт і інтроверт.
— Надмірна, легковажна захопленість, на думку Юнга, доходить у свідомість екстраверта до самоприменшення, ущемляє глибинні особистісні потреби.
І тому підсвідомістю екстраверта керує протилежний принцип − звірхувага до себе !
Естетика гу він приділив проблемі типології, обґрунтувавши існування двох психічних типів — екстравертивного та інтровертивного.
Він набуває рис зовнішнього примусового контролю, який властивий екстравертам.
Саме він уперше визначив типи людей — відкритих і товариських, повернених назовні (екстравертів) і замкнутих, стриманих, повернених у себе (інтровертів).
Цю базову четвірку типів (логічні, емоційні, сенсорні, інтуїтивні) можна подвоїти, якщо носіїв кожного з них представити як екстравертів та інтровертів.