Антоніми до слова Забувати

Антоніми до слова Забувати

Приклади використання слова Забувати

— Думання, відчування та і все проче подібне — це чисто матеріальна процедура, і відорватися душею від умов свого внішнього буття чоловікові годі; ми не повинні забувати, що в великій часті ми раби своїх вроджених склонностей.

Кобилянська Ольга, Царівна

Далі просить її не забувати на його, так само, як не забуває гробу його матері; а натомість він обіцяє їй подивляти тамошню красу природи «з спомином» на неї.

Кобилянська Ольга, Царівна

Ні, то з ним було лише непорозуміння, і вона бажає йому щастя, але тому, другому, за морем, що просив її так дуже не забувати його, чи вона тому не завдала коли болю? ..

Кобилянська Ольга, Царівна

Як той дід Андронаті, що завше був такий добрий до нього віддавна вже і хіба просив не забувати про нього.

Кобилянська Ольга, В неділю рано зліва

В тих умовинах пропонує сотник Шухевич таки не забувати про нашу гарну традицію і за звичаєм по змозі відсвяткувати тут у дорозі Свят-Вечір.

Побігущий Євген, Мозаїка моїх споминів

А проте те давнє лихо не різнило людей, не розводило їх у різні сторони, не примушувало забувати своїх, навчало держатися купи.

Пільгук Іван, Дуби шумлять

Хотів збагнути — чи можна назвати любов’ю такі зв’язки, чи це тимчасове захоплення, що дозволяло просто й розв’язано коротати час, забувати турботи.

Загребельний Павло, Пісню снує Черемош

Здається, єдиною перевагою для антропосів, які опинилися на острові, була їхня цілковита незалежність од столиці і від їхнього Агапіта, якого стали вже й забувати.

Загребельний Павло, Диво

Трохи обмаль було продуктів для полонених, але не слід забувати, що й увесь німецький народ терпів обмеження.

Загребельний Павло, Диво

Не втома спонукала Ярослава перервати домовляння з митрополитом: хто править державою, повинен забувати про втому.

Загребельний Павло, Диво