Антоніми до слова Закріпачення

Антоніми до слова Закріпачення

Подібні по значенню до слова Закріпачення

Приклади використання слова Закріпачення

Він зможе написати розділи про історію закріпачення села, щоб показати уярмлення народу, що відбувалось од покоління до покоління.

Пільгук Іван, Дуби шумлять

Придумана вступна форма державного закріпачення селянства, ТСОЗ-и, залишала селянам забагато свободи і була незадовільним знаряддям його узалежнення й експлуатації.

Мірчук Петро, Нарис історії ОУН. Том 1

Тотальне повалення і знищення большевицького тотального закріпачення народу і людини мусить стояти в свідомості і настанові народніх мас як головна істина і вимога в усій суспільній проблематиці.

Бандера Степан, Перспективи української революції

Це найм робочої сили без еквівалентности: цією трансекономічною угодою стверджується чисте владарювання, чисте закріпачення через дарунок і наділяння.

Бодріяр Жан, Символічний обмін і смерть

Золото бідняків і золото багатіїв, золото для свободи, і золото для розбою, золото для того, щоб нагодувати голодних дітей, і золото для закріпачення тих, хто його не мав …

Росоховатський Ігор, У підводних печерах (збірка)

Це — ідеї соціальної рівності та політичної свободи, гостре засудження самодержавства і панства, експлуатації, закріпачення України …"

Пінчук Юрій, Вибрані студії з костомаровознавства

За правління Я. в Україні завершився процес ліквідації удільних князівств, значно посилилася полонізація українського населення, відбувалось подальше закріпачення селян і зміцнювались позиції католицької церкви.

Підкова Ігор, Довідник з історії України (Т-Я)

В добі страшного гніту і закріпачення народ промовив полум’яним словом Т. Шевченка, як вияв своєї незнищенної живучості, революційної сили і духової творчості.

Мирон-Орлик Дмитро, Ідея і Чин України

Ситуація політичної нерівності патриціїв і плебеїв, а також аграрне питання та проблема боргів, що призводила до закріпачення рядових общинників, викликала боротьбу плебеїв та патриціїв у часи ранньої республіки.

Левчук Лариса, Історія світової культури

У Римі, як і в Греції, ще не існувало державного сектора економіки, в якому зазвичай створювались умови для масового закріпачення.

Левчук Лариса, Історія світової культури