Антоніми до слова Несміливість

Антоніми до слова Несміливість

Подібні по значенню до слова Несміливість

Приклади використання слова Несміливість

Уся штивність і замішання, вся несміливість, що все-таки не покидала гостей в освітлених покоях, зникла нараз, і запанував інший настрій.

Кобилянська Ольга, Земля

І несміливість, і сором’язливість, тільки погляд трохи злукава видає, чим б' ється серце, чого воно хоче …

Мирний Панас, Повія

Ця зворушливо добра жіночка й не здогадувалася про мою хворобливу несміливість, припускаючи, ніби я зможу заснути, лежачи біля неї.

Радіге Раймон, Одержимий

В його ощадливості була велика частка простої звички; а доброчесність, що дуже вирізняла його з-поміж його товариства, мала джерелом переважно несміливість, властиву молодим літам.

Стівенсон Роберт, Клуб самогубців

В очах і радість сяла непритворена, і якесь сердешне тепло щире, і жаль, і все — навіть несміливість; губи усміхались і мовби кривились, язик щось би сказав, та слова завмирали, чи лучче — нічого було говорити.

Свидницький Анатолій, Люборадські

У пучках пальців містяться і несміливість, і зухвальство.

Павон Франсіско, Руді сестри

Зовсім недавно вона була інституткою, і її сміх і несміливість свідчили, що вона вперше в житті була «в такій обстановці, коли за нею ходять, і на неї дивляться, і говорять з нею з однією таємною метою, про яку вона не може не здогадуватися».

Чехов Антон, Дама з собачкою (скорочено)

Але Фрон-де-Беф звик до того, що люди будь-якого стану тремтіли в його присутності, тому несміливість монаха не викликала у нього підозри.

Скотт Вальтер, Айвенго (скорочено) [2]

Для мене в цій зустрічі нічого святкового не було; знову мене охопила колишня несміливість; так довго виношуваний мій план геть провалився.

Кальвіно Італо, Сонячна буря

Тит забрав із собою свого Егісіппа, пожурив його за несміливість і недовіру, а потім з великою радістю повів до свого дому, де Со-фронія, розчулена до сліз, привітала його, як рідного брата.

Бокаччо Джованні, Декамерон