Антоніми до слова Проворний

Антоніми до слова Проворний

Приклади використання слова Проворний

Тілько ж і Петро був козак не дитина: мав батькову постать і силу, ворочав важкою шаблюкою, як блискавкою, а хисткий і проворний, як сугак на степу.

Куліш Пантелеймон, Чорна рада

Та, на жаль, їх наміри збагнув проворний купець-корабельник і наказав затримати їх.

Опільський Юліан, Танечниця з Пібасту

Старший — меткий і проворний, як задерикуватий зимовий день.

Буль П'єр, Майстер корабля

Ти завжди був хитрун — проворний хлопака, можна сказати.

Толкін Джон, Коваль із Великого Вутона

Амасіс, цар єгипетський, пошлюбив Лаодику, прегарну грецьку дівчину: та ба ! цей бравий і на все проворний хлопець даремно силкувався натішитися її красою; зрештою він пригрозив її вбити, гадаючи, ніби вона його зурочила.

Монтень Мішель, Про потугу нашої уяви

Аж ось відчинилися двері, і до залу ввійшов проворний невисокий чоловічок із сивим розкуйовдженим волоссям, вольовою лінією носа і блискучими очима.

Штейґер Отто, Мандрівка до моря

Кмітливий і проворний, він умів непомітно пробратися гірськими стежками в партизанський табір і не боявся сам ночами прослизати в селище за мисом.

Капіца Петро, У відкритому морі

Які надії звязували польські команданти з цією низкою боїв, виявляє замітка одного з їх ніх провідних старшин, Тишкевича: «Виховзнувся нам з рук, як проворний заяць !»

Заклинський Мирон, Хмельницький як полководець

Вирахуваний і сміливий, де треба проворний, де треба безоглядний, умів собі помагати «лисячим хвостом» там, де не вдіяв нічого «вовчим зубом».

Голубець Микола, Велика Історія України

Але проворний Карпіні подбаз про те, щоби зустрітися з Данилом підчас його повороту з Орди й використати його пригноблення для своєї унійної акції.

Голубець Микола, Велика Історія України