Антоніми до слова Реакційний

Антоніми до слова Реакційний

Подібні по значенню до слова Реакційний

Приклади використання слова Реакційний

Розумів, що цей реакційний постріл влучає і в «Раду» Старицького; її видання буде припинено.

Пільгук Іван, Дуби шумлять

А що всю бучу збив Мартін, то він і вклав свою промову йому в уста, виставивши його крайнім анархістом і перетворивши його реакційний індивідуалізм у найчервоніший і найзатятіший соціалізм.

Лондон Джек, Мартін Іден

І хіба не є факт, що євреї займають сильну позицію в обох таборах: у політиці, щоб давати їй реакційний напрямок, і в робочих колах, щоб налаштовувати їх у радикальному, створюючи цим між ними безодню?

Форд Генрі, Міжнародне єврейство

— Це жовчний реакційний писака, що не любить російського народу … Ви, юначе, краще оце почитайте !

Гребньов Григорій, Втрачений скарб. Інший світ

Молодіж, знеохочена безконечними і безплідними суперечками про мову, без світлих традицій старшого покоління, виявляє той самий реакційний дух, ту ж інертність і нічим не цікавиться.

Коцюбинський Михайло, Іван Франко

Що б ви не взяли до рук з тодішньої літератури — скрізь реакційний дух, мертвота, засмічена Московщиною та церковщиною мова.

Коцюбинський Михайло, Іван Франко

Богданівський полк, як реакційний, не був виділений в окрему військову одиницю.

Монкевич Борис, Похід Болбочана на Крим

Ніцше — реакційний філософ, який жив ще в дев’ятнадцятому столітті, а Гітлер … — Невже вам у школі не розповідали про Гітлера?

Дімаров Анатолій, Друга планета (збірка)

Дворянські та більшість буржуазних істориків зображували визвольну боротьбу народних мас України як нібито реакційний за характером бунт простолюду, і, навіть, як боротьбу між українським та польським народами.

Пінчук Юрій, Вибрані студії з костомаровознавства

Ані скрайній реакційний консерватизм, що хоче життя нагинати до старих пережитих форм і поглядів, ані скрайній футуризм, що хоче штучно все зачати від нового, не відповідають природі суспільного розвитку.

Мирон-Орлик Дмитро, Ідея і Чин України