Антоніми до слова Визволений

Антоніми до слова Визволений

Подібні по значенню до слова Визволений

Приклади використання слова Визволений

Протягом цього часу він не бачив ні сонячного світла, ні людей, харчувався з кошика, якого в темряву спускала невидима рука, і нарешті був визволений за допомогою драбини, так нічого й не довідавшись про своїх викрадачів і рятівників.

Зюскінд Патрик, Парфуми

Але битва між стінами затихла, знизу, з двору, полетіли влучні стріли та списи у воїнів, які чітко виднілися на стіні, і другий шене був визволений.

Єфремов Іван, На краю Ойкумени

Затятий шопенгауеріянець, він поясняв собі ці секунди так, що задоволена, пересичена воля заснула на мить, і визволений на цю коротку мить інтелект виблиснув, як далека блискавка серед глибокої темряви підневільного існування на службі у волі.

Йогансен Майк, Подорож ученого доктора Леонардо…

Мучив він мене, визнав я ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, Бога істинного і преблагого, Творця всіх , — і визволений був допомогою Господа мого з рук ката, і втік.

Туптало Данило, Житія Святих (Четьї Мінеї). Том ІХ: Травень

Там і помер окаянний, Схід же весь від насильства катівського визволений був, вільно трудився для Христа Бога.

Туптало Данило, Житія Святих (Четьї Мінеї). Том VIIІ: Квітень

Безліч хлопців та дівчат, які тільки-но розпочинали життя і вже боролися за майбутнє людей, ніколи не дізнаються, як виглядатиме світ, визволений від механічних потвор, світ, в якому стихне криваве відлуння війни.

Фішер Вільям, Термінатор

І він спинився, наче боячись скінчити речення, та, помовчавши трохи, ледве чутно проговорив : — Що я визволений … що ви …

Шевченко Тарас, Художник

Трурль працював без перепочинку, і незабаром цей визволений від крижаних кайданів об" єкт уже лежав на траві.

Лем Станіслав, Цифраньове виховання

Визволений кінь не зразу мав силу піднятись на ноги; молодик же й зовсім не підводився, так що його довелось одливати водою.

Кащенко Адріан, З Дніпра за Дунай

Бувало й так, що визволений побратим, поживши кілька років на Січі, знову вертався в неволю, щоб заступити на каторзі свого вірного товариша.

Кащенко Адріан, Оповідання про славне Військо Запорозьке низове