Антоніми до слова Здібний

Антоніми до слова Здібний

Приклади використання слова Здібний

Зоня з ним не дуже любиться, сваряться обоє аж надто часто, але вона сама признає, що він здібний і не такий вузькоглядний, як наші тутешні люди !

Кобилянська Ольга, Царівна

Мені здається, що обов’язок кожного чоловіка є противитися тому, що показалося неправим і погубним, а зате приймати те, що подає здібний ум.

Кобилянська Ольга, Царівна

Він працює в одного з найзнатніших адвокатів і про його говорять, що він «бистроумний і здібний чоловік».

Кобилянська Ольга, Царівна

Правда, лікар заявив, що в мене очі заслабі для вояцького діла, але коли я йому відповів, що не маю грошей на поворот додому, він махнув рукою і віднотував, що я здібний до військової служби.

Побігущий Євген, Мозаїка моїх споминів

Сотник Моха знав добре, як і знали інші німці, що він нездібний командувати, але його амбіція все брала верх, виходячи в некористь і Леґіону, та й самих німців.

Побігущий Євген, Мозаїка моїх споминів

Як штабовий старшина був незвичайно здібний, працьовитий, знав своє діло, вишкіл, був товариський, можна сказати — приятель українців.

Побігущий Євген, Мозаїка моїх споминів

І все це мовчки, швидко, тільки кресала поглядом по гострих вилицях полоненого, але хіба ж Павлуня був здібний читати дівочі погляди !

Загребельний Павло, Дума про невмирущого

«Поневолений нарід, обдирають з його надбань не тоді, коли він робить повстання, а тоді, коли гнобитель є переконаний, що поневолений нарід не є здібний повстання підняти».

Мірчук Петро, Нарис історії ОУН. Том 1

Заложив її здібний і енерґійний та знаний на галицькому ґрунті політик, Дмитро Паліїв, колишній член УВО, а потім УНДО і посол до варшавського сойму з рамени тієї партії …

Мірчук Петро, Нарис історії ОУН. Том 1

Батько зразу вирішив, що хлопець повинен наслідувати його почесну професію, і Пітер Блад, здібний до навчання і надзвичайно охочий до знань, задовольнив його бажання, здобувши в двадцять років звання бакалавра медицини в Дублінському коледжі.

Сабатіні Рафаель, Одіссея капітана Блада