Антоніми до слова Обдарований

Антоніми до слова Обдарований

Подібні по значенню до слова Обдарований

Приклади використання слова Обдарований

— Я знав ласку і від хана кримського, ленника великого султана, і обдарований датком у вашій преславній столиці, де маю свій двір, своїх вірних людей і помічників і все, потрібне для підтримки мого маєстату.

Загребельний Павло, Роксолана

Та серед нас багато хто обдарований цими вміннями.

Еко Умберто, Ім'я Рози

Тобі це відомо, хлопче, тебе цього вчили: це нам підказує авторитет, той коментатор, який заслуговує найбільшої довіри і має найвищий престиж, а отже, обдарований святістю.

Еко Умберто, Ім'я Рози

Він насмілювався розпитувати її про безліч дрібниць, від незнання яких заходить у безвихідь розум юнака, що не належить до світського товариства, хоч який би він був обдарований від природи.

Стендаль, Червоне і чорне

Якось Жюльєн почув, як один молодий семінарист, обдарований палкою уявою, казав своєму товаришеві : — А чому я не можу стати папою, як Сікст П’ятий, що колись пас свині?

Стендаль, Червоне і чорне

Так от, жив собі в городі Пізі судія, більше розумом, аніж силою тілесною обдарований; звали його мессер Річчардо ді Кіндзіка.

Бокаччо Джованні, Декамерон

Він дуже жалкував, що такий гарний, обдарований юнак забрав собі в голову стати місіонером; цим він тільки змарнує таке цінне життя.

Бронте Шарлотта, Джейн Ейр

То був дуже обдарований юнак, що особливо відзначався своїм красномовством і вмінням провадити суперечку.

Гессе Герман, Гра в бісер

Антон, мовчазний, але, видно, запальний і обдарований юнак, якого вже от-от мали постригти в ченці, досить часто потрапляв на очі гравцеві в бісер, поява і мистецтво якого здавалися йому такими таємничими.

Гессе Герман, Гра в бісер

Наївний щасливець, обдарований феями, улюбленець богів, не може бути предметом раціоналістичного, а отже, й біографічного розгляду, це — символ, що перебуває поза межами особистого й історичного.

Гессе Герман, Гра в бісер